Paweł Kulikowski weźmie udział w 33 edycji corocznej konferencji MARQUES

W dniach 17-20 września specjaliści ze świata IP spotkają się na corocznej, 33 edycji konferencji MARQUES, która w tym roku gościć będzie w Dublinie, Irlandia. „Marki w obliczu zmiany” będą tematem przewodnim wydarzenia, a jego uczestnicy dyskutować będą o wpływie przemian w polityce, nowych modelach biznesowych oraz w nowych technologii na rozwój prawa IP i konieczności jak najlepszego dostosowania się do nich.

W obecnych czasach prawo własności przemysłowej wymaga wiedzy nie tylko kodeksowej, ale także z zakresu nowych technologii, cyberprzestrzeni czy handlu internetowego. Merchandising, transfer technologii oraz licencjonowanie są obecnie istotnymi zagadnieniami w pracy profesjonalnego pełnomocnika.

W związku z szybko zmieniającą się gospodarką światową, a także coraz mniejszą rolą tradycyjnych granic geograficznych, coraz większym wyzwaniem staje się także zapobieganie podrabianiu towaru. Konieczne jest zatem wdrożenie odpowiednich strategii, które będą stanowiły skuteczną obronę wobec powyższych wyzwań.

Konferencja MARQUES posiadając w swoim gronie specjalistów w dziedzinie prawa IP od lat stara się wspierać profesjonalnych pełnomocników poprzez szukanie odpowiedzi na pojawiające się wyzwania i pytania oraz stworzenie platformy umożliwiającej dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Kancelarię Kulikowska& Kulikowski jak co roku reprezentować będzie tam rzecznik patentowy, radca prawny Paweł Kulikowski.

Więcej na: https://www.marques.org/events/2019dublin/