PTMG w Berlinie

W dniach 2-5 października w Berlinie odbywać się będzie doroczna konferencja PTMG poświęcona tematyce znaków towarowym w sektorze farmaceutycznym.

Znaki towarowe w przemyśle farmaceutycznym są nie tylko cennym instrumentem marketingowym firm farmaceutycznych, ale także pomagają unikać błędów związanych z nazwami leków, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo pacjentów. Założona w 1970 r., PTMG jest organizacją skupiającą grupę profesjonalistów ds. znaków towarowych, dzielących się pasją i doświadczeniem w branży farmaceutycznej. Organizacja ta niezmiennie mierzy się z wyzwaniami związanymi z tworzeniem marek farmaceutycznych, zwłaszcza wobec rewolucji cyfrowej, a także rosnącego znaczenia aspektów regulacyjnych.

Pod intrygującym tytułem tegorocznej konferencji „Checkpoint Charlie” kryją się zagadnienia związane ze strategiami podatkowymi w IP oraz nową dyrektywą prawnoautorską. Uczestnicy konferencji będą również rozmawiali o sporach dotyczących oprogramowania w branży farmaceutycznej oraz niezmiennie pociągającym rynku chińskim. Naszą Kancelarię reprezentować będzie adwokat Agnieszka Matusik-Niedziałek. W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt z amatusik@kulikowski.pl.