O nas

Kiedy 1 lipca 1991 roku Kancelaria rozpoczynała działalność, jej partnerzy założyciele, Wanda Kulikowska i Jarosław Kulikowski, połączyli siły wieloletniego doświadczenia i młodzieńczego optymizmu i stworzyli kancelarię niezależną i nowoczesną, opartą na wiedzy, praktyce i innowacyjności, odpowiadającą potrzebom Klientów.

Będąc wówczas jedną z pierwszych w Polsce spółek prywatnych zajmujących się ochroną własności przemysłowej, od początków funkcjonowania podjęliśmy wyzwanie znalezienia się w czołówce kancelarii wiodących w kraju.

W 1991 roku K&K tworzyło niewielkie grono osób, które szybko stało się zrębem dynamicznie rozwijającego się, prężnego zespołu specjalistów z dziedziny wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych, nieuczciwej konkurencji, prawa autorskiego i domen internetowych.

Dzisiaj ten sprawny i doświadczony zespół, wyposażony w wiedzę, doświadczenie, kreatywność, rzetelne podejście do prawa i znajomość realiów rynkowych liczy już kilkadziesiąt osób. Współpracujemy także z najlepszymi zagranicznymi specjalistami, oferując kompleksową ochronę praw własności przemysłowej na całym świecie.

Kancelaria od początku swojej działalności specjalizowała się w obsłudze prawnej dużych podmiotów gospodarczych oraz wiodących koncernów zagranicznych, towarzysząc im w ich drodze biznesowej na polskim rynku. Jednakże od lat coraz liczniejsze grono naszych Klientów to także polscy przedsiębiorcy, których wspieramy w budowie ich sukcesów na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych.